رد کردن لینک ها

عصاره ی چای سبز از برگ گیاه چای سبز (sinensis Camelia) استخراج می شود. این گیاه سرشار از ویتامین E و C و D و B5 و پلی فنولها (polyphenols) می باشد که بر تغذیه پوست و مو موثر بوده و دارای خاصیت آنتی اکسیدان، پیشگیری از ایجاد چین و چروک، ضد التهاب و ضد سرطان می باشد. عصاره چای سبز در شرق آسیا به ویژه کشورهای چین، ژاپن و کره به عصاره جادویی پوست و موی معروف می باشد. عصاره این گیاه باعث کنترل چربی پوست و نیز پاکسازی و ضدعفونی کردن منافذ پوست می شود در نتیجه برای پوست و موی چرب بسیار مناسب می باشد.

همچنین عصاره چای سبز حاوی آنتی اکسیدان قوی به نام اپیگالوکاتچین گاالت (EGCG) است که بر کنترل ریزش مو به دلیل افزایش سن بسیار موثر است. ویتامینهای موجود در عصاره چای سبز به عنوان تقویت کننده و نرم کننده بافت مو عمل میکند. تحقیقات نشان میدهد عصاره چای سبز در درمان «شوره»، «پسوریازیس» و نیز کاهش حساسیتهای پوستی و ایجاد جوش در پوست بسیار موثر است.

پلی فنول موجود در چای سبز – EGCG – به کلاژن سازی و فعال شدن سلول های مرده پوست کمک کرده و از پوست در برابر آسیب های اشعه UV محافظت می کند. همچنین عصاره درخت چای سبز حاوی terpinen-4-ol می باشد که از ایجاد جوش در پوست های چرب جلوگیری می کند. عصاره چای سبز عمیقا به پوست نفوذ کرده، موجب کنترل چربی پوست شده و منافذ باز پوست را پاک سازی و ضدعفونی می کند.

مواد موجود در عصاره چای سبز

🔸آنتی اکسیدان اپیگالوکاتچین گالت(EGCG)

🔸ویتامینهای C و D و E و B5

🔸Terpinen-4-ol

🔸پلی فنول

 

محصولات حاوی عصاره چای سبز

شامپو حاوی عصاره چای سبز

شامپو حاوی عصاره چای سبز

ژل شستشوی صورت حاوی عصاره چای سبز

ژل شستشوی صورت حاوی عصاره چای سبز

شیرپاک کن حاوی عصاره چای سبز

شیرپاک کن حاوی عصاره چای سبز

بازگشت به بالای صفحه